Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Microblading ve Kaş Kontürü Uygulamaları

3D Kıl Tekniği
Kıl tekniği ile kaş kontür uygulaması; kendi kaşlarınızın renginde ve yönünde kıl görünümlü çizgiler ile yapılır. Bu teknik sayesinde en doğal görüntü elde edilir.

Dolgu Tekniği
Kaş kontür dolgu tekniğinde, kaşların arasındaki tüm boşluklar doldurularak yapılır. Uygulama sırasında Micropigmentation tekniği kullanılır. Dolgu tekniği ile yapılan uygulamalar daha uzun süre kalıcıdır.

Gölgeleme Tekniği
Gölgeleme tekniği, kıl tekniği ile dolgu tekniğinin bir arada uygulamasıdır. Önce kıl tekniği uygulanarak kaşlarda doğal bir görünüm sağlanır. Daha sonra kalıcılık için kaşların arasındaki boşluklar doldurulur.

Kaş Kontürü Nedir, Nasıl Yapılır?
Zamanla eksilen ve araları açılan kaşları daha dolgun bir görünüme kavuşturmak için yapılan kalıcı makyaj uygulamasıdır. Kaş kontürü yaptıran kişiler her gün kaşlarını kaş farı ile boyamak zorunda kalmazlar. Güzel bir tasarımda sabitlenmiş olan kaşları uzun süreli olarak kullanabilirler.

Microblading Kıl Tekniği Nasıl Yapılır?
Kıl tekniği ile kaş kontürü işlemi son dönemde doğal görünümü sebebiyle bayanların sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır. Bu işlem; kişinin kendi kaşlarının renginde ve yönünde kıl görünümlü çizgiler ile cilt altına kalıcı makyaj boyaları ile yapılır. Bu işlem sırasında en önemli konu doğru renk/pigment seçimidir. Kişinin kendi kaşları ile aynı renkte ve aynı kalınlıkta yapıldığında çok doğal bir görünüm elde edilir. Karşıdan bakan bir kişinin kıl tekniği ile yapılan kalıcı makyaj işlemini fark etmesi oldukça zordur.

Kaş Kontürü Ne Kadar Kalıcıdır?
Kıl tekniği ile yapılan uygulamaların kalıcılık süresi, kişinin cilt tipine göre değişmekle birlikte ortalama 1 senedir. Dolgu tekniği ile yapılan uygulamalar bu süre daha uzun olmaktadır.

Kaş Kontürü Sonrası Renk Değiştirir mi?
Kaş kontürü sonrasında renk değişimi istenmeyen bir durumdur. Kişinin cilt tipine uygun teknik ve doğru renk seçilirse kaş kontürü kalıcı makyaj işleminde renk değişimi yaşanmaz. İşlemden hemen sonra kaşlar daha koyu bir görümde olur, ancak 10 gün içerisinde kaşların rengi açılarak ideal rengine kavuşur. Kaşların zamanla kırmızı veya griye dönmesi kişinin cilt alt tonu rengi ile ilgilidir. Cilt alt tonu rengi soğuk olan kişilerin renk seçimini sıcak yapmaları gereklidir. Aksi halde işlem sonrasında kaşlar griye dönmeye başlayacaktır.

Author Info

Duru Life

Malatya Duru Life Güzellik Salonu & Kuaför

Yorum ( 1 )

  • çalışmalarınızda başarılar, hollandadan selamlar…

Yorum Yazın